W życiu każdej osoby może przydarzyć się taka sytuacja, że będzie ona potrzebowała pilne pieniędzy, jednak niemała cześć społeczeństwa ma zasadnicze kłopoty ze swoją płynnością finansową i nie może liczyć na standardowy kredyt – jeśli wykazujemy zainteresowanie takim produktem jak np. chwilówka, a nasze dane znajdują się w BIK, nie mamy szans na jego przydzielenie.

biznesowa-rozmowa

Co robić w takim wypadku? BIK zbiera nasze dane natychmiastowo, kiedy tylko zalegamy ze spłatą długu, jednak już zresetowanie naszego konta w tej instytucji wymaga pewnego wysiłku – niestety nasze nazwisko będzie w BIK przez znaczny okres czasu, więc nawet po spłaceniu długu musimy natychmiast upominać się o jak najszybsze jego wykasowanie. Niestety obecność w BIK skazuje potencjalnego pożyczkobiorcę na korzystanie z ofert firm kredytowych, które udzielają pożyczek w niewielkich kwotach dla osób będących dłużnikami – jeśli jednak ciągle będziemy prawnie osobami zadłużonymi, musimy poszukać takiego kredytu, który będzie dla nas osiągalny, a przy tym nie będzie działał na regułach lichwy.

Zazwyczaj powinniśmy zapłacić więcej za podobną pożyczkę, dlatego że znajdujemy się w grupie powiększonego ryzyka i przedsiębiorstwo musi dopuszczać taką ewentualność, ze jednak pożyczki nie zwrócimy. Na szczęście kredyty pozabankowe nie są już tak poważnym zagrożeniem, jak jeszcze niewiele lat temu – współczesne kredyty pozabankowe w wielu wypadkach nieznacznie różnią się oprocentowaniem od rozwiązań standardowych, co nie naraża pożyczkobiorcy na to, że stanie się ofiarą czyjejś chciwości. Warto wiedzieć, że dziś kredyty pozabankowe to takie rozwiązanie, które jest tylko niewiele droższe od kredytu w zwyczajnym banku.

Dziś kredyty parabankowe to rozwiązanie