Dla tych z problemami
Mnóstwo osób ma wiele problemów ze spłatą zobowiązań zaciągniętych w bankach. A w sytuacji, gdy ktoś raz nie wywiązał się z umowy kredytowej będzie miał kłopot, aby w banku uzyskać kredyt ponownie. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej stanowi dla banku priorytet, i gdy kartoteka nie jest czysta istnieje duże prawdopodobieństwo, że kredytu w banku nie uda się takiej osobie uzyskać. Ale sytuacja nie jest dramatyczna ponieważ pożyczki pozabankowe dla zadłużonych oferuje szereg instytucji działających na rynku.

Pożyczka pozabankowa zamiast kredytu hipotecznego?
Dlaczego by nie. Jest to dość nowe rozwiązanie, ale pożyczki pozabankowe występują coraz częściej, jako alternatywne rozwiązanie dla kredytów hipotecznych. W sytuacji, gdy banki stawiają szereg wygórowanych warunków, które trzeba spełnić, aby taki kredyt otrzymać coraz więcej ludzi decyduje się na inne rozwiązania. I tutaj pojawiają się instytucje pozabankowe oferujące pożyczki na dowolny cel. I bardzo często tym celem jest zakup mieszkania lub budowa nowego domu.

pożyczki

Zdolność kredytowa
Od osób starających się o przyznanie kredytu w banku zazwyczaj wymaga się bardzo wysokiej zdolności kredytowej. A to z kolei oznacza, że wnioskując o kredyt należy mieć odpowiednio wysokie dochody, oraz odpowiedni rodzaj umowy z pracodawcą – najczęściej wymagana jest umowa o pracę oraz posiadać pozytywną historię finansową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).
Niestety nie wszyscy są w stanie sprostać tym bardzo rygorystycznym wymaganiom i dlatego niektórzy decydują się na poszukiwania innych źródeł finansowania swoich kłopotów finansowych lub planowanych inwestycji. Podobnie sytuacja z kredytami i pożyczkami pozabankowymi w przypadku osób, które pracują na umowę o dzieło bądź zlecenie i są zainteresowane kredytem. Mimo tego, że ich dochody są relatywnie wysokie i nie mieliby problemu ze spłatą rat kredytowych czy to konsumpcyjnych, czy to hipotecznych. Jednak forma ich zatrudnienia nie pozwala na zaciągnięcie kredytu Dlatego oni również korzystają z pożyczek pozabankowych, ponieważ dla banków nie są do końca wiarygodni, a swoją dotychczasową pracę mogą szybko stracić, dlatego taki kredyt obciążony jest dużym ryzykiem.

Która oferta?
Chcąc skorzystać z pożyczki pozabankowej na wysoką kwotę trzeba najpierw podjąć decyzję, jaką instytucję wybrać, aby mieć pewność, że będzie ona najlepsza ze wszystkich możliwych. Bowiem firmy świadczące tego typu usługi oferują pieniądze na różnych warunkach warto sprawdzić wszystkie możliwości. W związku z tym warto zajrzeć pod adres http://guldeny.pl/ranking-pozyczek-pozabankowych-dla-zadluzonych-jestes-zadluzony-i-szukasz-pozyczki i tam szukać dodatkowych informacji.

Pożyczki